II Forum przedstawicieli muzeów

  • 15.05.2017, 16:23 (aktualizacja 15.05.2017, 22:11)
forum2017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamościu odbyło się II Forum przedstawicieli muzeów i grup rekonstrukcyjnych działających na rzecz podtrzymywania, pielęgnowania i upowszechniania tradycji orężnych oraz edukacji obronnej społeczeństwa.

 

W dniach 11 – 14 maja 2017 r. w Zamościu i Dęblinie odbyło się II Forum dedykowane muzealnikom i rekonstruktorom oraz opiekunom sal tradycji, którzy prowadzą działalność związaną z obronnością państwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie przy współudziale 3. batalionu zmechanizowanego i 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu. Gościem głównym był sekretarz stanu Michał Dworczyk Minister Obrony Narodowej.

 

Kolejne już spotkanie z muzealnikami, rekonstruktorami oraz opiekunami sal tradycji było okazją do podjęcia takich zagadnień jak: kierunek działań resortu obrony narodowej na podstawie tworzonej koncepcji rozwoju muzealnictwa wojskowego (militarnego), oraz wskazanie w niej roli i miejsca całego środowiska muzealniczego zajmującego się tematyką militarną, rola muzeów i grup rekonstrukcyjnych w upamiętnianiu historii oraz udziału w obchodach rocznic i świąt państwowych.

 

W Zamościu spotkali się przedstawiciele muzeów z całego kraju. Niezwykle cenna była wymiana doświadczeń.

 

Forum było także okazją do zaprezentowania zbiorów Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Jednym z elementów Forum była również podróż historyczno-wojskowa szlakiem chwały oręża polskiego – Dęblin – Zamość – Lwów.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe