Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 09:12
Przeczytaj!

Wczoraj wyruszył 61. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. pułkownika Skopenki.
Kliknij aby odtworzyć

We wtorek o 14.30 na Rynku Wielkim w Zamościu oficjalnie wystartował 61. Międzynarodowy Wyścig kolarski Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. W tym roku na starcie stanęło 80 kolarzy "Orlików" z 16 ekip z Polski, Ukrainy i Białorusi. Pierwszy etap jest jednocześnie etapem Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS ze startu wspólnego.

Duże tempo, sporo ciekawych akcji i porwany kompletnie peleton pokazały już na początku naszego ścigania kto ma moc w nogach i będzie walczył.

Blisko 155 km na trasie pierwszego etapu pod patronatem Starosty Lubelskiego - Pawła Pikuli najszybciej i to z dużą bo minutową przewagą pokonał reprezentant Polski - Mikołaj Gutek. Drugi na mecie zameldował się zawodnik reprezentacji Ukrainy na torze - Roman Gładysz a na trzeciej pozycji ukończył etap kolarz KS Pogoni Mostostal Puławy - Patryk Soliński.

Pierwszy etap był również etapem Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS i ten tytuł - Mistrza Krajowego Zrzeszenia LZS - ze startu wspólnego - wywalczył trzeci na mecie kolarz KS Pogoni Mostostal Puławy - Patryk Soliński.

Tegoroczny wyścig składa się z pięciu etapów, głównie po drogach Roztocza. Wyścig zakończy się 2 czerwca.