Trwa przebudowa drogi w Kalinowicach

  • 07.07.2017, 14:52
  • red.
przebudowa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa przebudowa drogi w Kalinowicach, uwaga kierowcy, mogą występować utrudnienia w ruchu.

Nowa nawierzchnia i nie tylko powstaje w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019” . Gmina Zamość złożyła wniosek o dofinansowanie „Przebudowy drogi gminnej w miejscowości Kalinowice”.

 

W ramach gminnego zadania rozpoczęto przebudowę nawierzchni drogi o długości 779 m z kanalizacją deszczową, budowę ciągu pieszo-rowerowego w miejscu istniejącego chodnika, wykonanie chodnika po drugiej stronie drogi, oraz budowę oświetlenia ulicznego. Koszty realizacji projektu to blisko 2,5 mln zł brutto, w tym dofinansowanie z rządowego Programu wynosi 50% całości kosztów. Swój wkład w przedsięwzięcie ma również Powiat Zamojski, który udzielił wsparcia finansowego Gminie Zamość w kwocie 26 % całości kosztów. Pozostała część pieniędzy pochodzi z gminnego budżetu. Zgodnie z założeniami Programu przewidziany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2017 r.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe