Potrzebna krew

  • 19.07.2017, 16:22
  • red.
potrzebna_krew.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak zwykle w lecie rośnie zapotrzebowanie na krew. Z powodu wakacji mniej ludzi ją oddaje a więcej potrzebuje.

W związku ze zmniejszającymi się zapasami krwi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie prosi Dawców z województwa lubelskiego o zgłaszanie się do oddania krwi w placówkach RCKiK oraz podczas akcji terenowych.

Jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek. Na krew czekają chorzy i poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, hemofilia wymagają stosowania transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży często potrzebna jest transfuzja krwi.

 

Każdy potencjalny kandydat na dawcę lub honorowy dawca krwi jest dla nas jednakowo ważny, niezależnie od posiadanej grupy krwi, jednak jak wynika ze statystyk tylko 15% populacji polskiej posiada grupę krwi Rh ujemną, dlatego też RCKiK zwraca się ze szczególną prośbą do osób posiadających grupę Rh ujemną o systematyczne uczestnictwo w krwiodawstwie, by zabezpieczyć potrzeby polskich biorców.

 

Krew w Zamościu można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mającym swoją siedzibę w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe