"Twórcy" w fotografii Andrzeja Szumowskiego

  • 21.07.2017, 16:15
  • red.
tworcy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W BWA Galerii Zamojskiej odbył się wernisaż fotografii Andrzeja Szumowskiego zatytułowany „Twórcy”.

Nikt się chyba nie spodziewał, że jest ich tak wielu. A to przecież i tak nie wszyscy, bo nie do każdego dotarł Andrzej Szumowski, a byli tacy, którzy odrzucili zaproszenie. Malarze, muzycy, aktorzy, animatorzy kultury, fotografowie, pisarze. Ich portrety szczelnie wypełniają przestrzeń wystawienniczą zamojskiego BWA.

 

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Twórcy” odbył się 18 lipca i zgromadził wielu przedstawicieli świata sztuki, którzy tym razem zamiast swoich prac, mogli oglądać samych siebie.

Andrzej Lucjan Szumowski urodził się w 1963 r w Zamościu. Nauczyciel, pedagog, animator kultury, fotograf. Od dnia 1 września 2002 r. do dnia obecnego pełni funkcję dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Pomysłodawca i organizator wielu konkursów, wystaw plastycznych i fotograficznych regionalnych i ogólnopolskich skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Twórca Galerii Sztuki Dziecka MDK i Galerii Fotograficznej MDK. Od 2005 r. wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W latach 2013 - 2017 Szef sztabu WOŚP w Zamościu nr 892. Członek komitetu założycielskiego i od 2007 r. wiceprzewodniczący Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Jego pasją jest fotografia, głownie portretowa. Członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego w latach 1988 - 2013. Zasłużony dla Kultury Polskiej - Odznaka przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2007 r. Laureat nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego w zakresie Upowszechniania Dóbr Kultury w 2009 r. Autor i uczestnik wielu wystaw fotograficznych. W roku 2016 obchodził jubileusz 35-lecia pracy twórczej.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe