Do remontu

  • 09.08.2017, 16:02
  • Piotr Marek
plac_doremontu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Plac Stefanidesa do przebudowania Urząd Miasta w Zamościu chce pozyskać środki finansowe z Unii Europejskiej na przebudowę Placu Stefanidesa w Zamościu.

Plac Stefanidesa jest jednym z niewielu miejsc na Zamojskim Starym Mieście, które w ostatnich latach nie przeszło gruntownego remontu. I to ma się zmienić w najbliższym czasie, Urząd Miasta chce pozyskać fundusze europejskie.

 

W planie jest całkowita przebudowa placu, która ma wizualnie dopasować go do reszty Starówki, pojawi się nowa kostka, oświetlenie, ławeczki i monitoring, znikną kłopotliwe krawężniki, przebudowie poddany będzie przystanek MZK oraz cała ul. Łukasińskiego.

 

Obecnie plany oczekują na akceptację przez konserwatorów zabytków, kiedy UM otrzyma wszystkie niezbędne pozwolenia, ruszy procedura zmierzająca do wydania pozwolenia na budowę. Szacowany koszt przedsięwzięcia to 6 mln zł.

Piotr Marek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe