Nowy stary PKS

  • 30.03.2016, 16:45
  • red.
nowy_stary_pks.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na przełomie maja i czerwca mają skończyć się niewygody związane z korzystaniem z dworca PKS w Zamościu.

Dworzec PKS w Zamościu to w tym momencie jeszcze wielki plac budowy, co dla podróżnych korzystających z autobusów z pewnością daje się we znaki. W miejscu dawnego dworca powstaje centrum komunikacyjno-handlowe HopStop budowane przez spółkę Katharsis Development z Warszawy. Część nowo powstałych zabudowań będzie przeznaczona dla dworca. Prezes zarządu PKS w Zamościu Andrzej Mulawa poinformował nas, że w umowie sprzedaży dworzec zostawił sobie 200 m poczekalni, 5 stanowisk wjazdowych na duże autobusy i 10 na busy.

26 stycznia zostało podpisane porozumienie pomiędzy marszałkiem województwa a prezydentem Zamościa w sprawie nieodpłatnego przejęcia PKS-u przez Miasto Zamość. W tej chwili trwa audyt wewnętrzny, po którym zapadnie ostateczna decyzja.

Jeśli chodzi o nową sytuację z połączeniami autobusowymi prezes informuje nas, że wszystko zależy od potrzeb.

Prezes podkreśla, że załoga dawnego PKS-u powinna być spokojna, gdyż na tą chwilę nie są planowane żadne zwolnienia związane ze zmianami.

W związku z przemianami pojawia się również nadzieja na rozwiązanie problematycznej sytuacji przystanku dla busów, który w tym momencie znajduje się na parkingu przy ulicy Gminnej. Czekamy z niecierpliwością, jak potoczą się sprawy.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe