Joanna Brześcińska-Riccio zaprezentuje swoje prace w Hotelu Arte

  • 13.09.2017, 21:20
  • materiał nadesłany
Joanna Brześcińska-Riccio zaprezentuje swoje prace w Hotelu Arte
To jubileuszowa wystawa pt. „continuum” organizowana z okazji 30-lecia pierwszego exposé obrazów w Zamojskim Domu Kultury.
Joanna Brześcińska-Riccio

CONTINUUM...

Retrospektywna wystawa rysunku 1987-2017 

Prezentacja wystawy: Elżbieta Gnyp, historyk sztuki, malarka
 
Wernisaż wystawy 22 września 2017 r. godz. 17.00.
ArteHotel, ul. Rynek Wielki 9, Zamość

Joanna Brześcińska-Riccio ur. w Krasnymstawie, od 1986 zamieszkala w  Zamościu, z którym wciąż jest ściśle związana pomimo, ze od 1989 roku mieszka na stale w Toskanii we Wloszech. Pracuje jako niezależny artysta grafik. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, specjalizacja i dyplom z grafiki (akwaforta) w 1985, w tym samym roku przyjęta na podstawie prac do ZPAP. Obecnie czlonek Arts Council - Rada Plastyki PSEP&ZPAP oraz wielu Stowarzyszeń Artystycznych i Akademickich we Włoszech. Twórczość artystyczna to głównie grafika, rysunek tuszem - również na płótnie (technika własna)  oraz rysunek na formach ceramicznych.

 Autorka 34 wystaw indywidualnych we Włoszech (min. Piza, Florencja, Mediolan, Rzym, Wenecja), Francji, Niemczech i w Polsce. Pierwsza indywidualna wystawa w 1987 r. w Wojewódzkim Domu Kultury, kolejna znacząca wystawa indywidualna w 1988 w Zamojskiej Galerii Sztuki Współczesnej (obecne BWA), natomiast we Włoszech w 1990 r. w Cappella Medicea w Seravezza.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe