"Przeminęło z wiatrem? Wczesnośredniowieczne ośrodki centralne na dzisiejszych obszarach peryferyjnych. Między nauką, ochroną a rewitalizacją."

  • 14.09.2017, 12:09
  • materiał nadesłany/Kinga Kołodziejczyk
"Przeminęło z wiatrem? Wczesnośredniowieczne ośrodki centralne na dzisiejszych…
W dniach 20-22 września odbędzie się 5 seminarium poświęcone Grodom Czerwieńskim. Tytuł przewodni seminarium: "Przeminęło z wiatrem? Wczesnośredniowieczne ośrodki centralne na dzisiejszych obszarach peryferyjnych. Między nauką, ochroną a rewitalizacją."

Seminarium połączone będzie z otwarciem wystawy pt. "Czerwień - gród między Wschodem a Zachodem. Skarby Grodów Czerwieńskich" a także z prezentacją 2-tomowej monografii pt.: "Wczesnośredniowieczny zespół osadniczy w Czermnie w świetle wyników badań dawnych [do 2010]. Podstawy źródłowe - Marek Florek, Marcin Wołoszyn (red.). Dodatkowo zaprezentowane zostanie krytyczne studium dotyczące Kroniki halicko-wołyńskiej autorstwa Dariusza Dąbrowskiego i Adriana Jusupovića.

Więcej informacji o projekcie pod linkiem: http://www.iaepan.edu.pl/

materiał nadesłany/Kinga Kołodziejczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe