Z doradcą emerytalnym porozmawiasz na poczcie

  • 18.10.2017, 12:56
  • materiał nadesłany/ Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim
Z doradcą emerytalnym porozmawiasz na poczcie
Z porad ekspertów emerytalnych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można skorzystać na poczcie. To efekt porozumienia Poczty Polskiej i ZUS. Najbliższe dyżury doradców emerytalnych odbędą się w Lubyczy Królewskiej, Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Tarnogrodzie i Zwierzyńcu.

Zainteresowanie emeryturami jest w ostatnim czasie ogromne, bo od października wiek emerytalny wrócił do poziomu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Chcemy ułatwić przyszłym emerytom dostęp do ważnych dla nich informacji także w tych miejscowościach, w których nie ma placówek ZUS – mówi dyrektor Oddziału ZUS w Biłgoraju, Zbigniew Wasąg. Dzięki współpracy instytucji z Pocztą Polską z doradcą emerytalnym będzie można porozmawiać na poczcie.

25 października doradca ZUS będzie dyżurował w Lubyczy Królewskiej (godz. 9.00-12.00), 7 listopada w Krasnobrodzie (godz. 8.00-10.30) i Szczebrzeszynie (godz. 11.30-14.00), natomiast 8 listopada w Tarnogrodzie (godz. 8.00-10.30) i w Zwierzyńcu (godz. 11.30-14.00).

Doradca emerytalny wyjaśni zasady przyznawania emerytury. Wytłumaczy, od czego zależy jej wysokość. Przekaże również informacje, które mogą pomóc w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę.

Jeśli zdecydujesz się złożyć wniosek o emeryturę, doradca podpowie, jakie dokumenty musisz przygotować. Pomoże też skompletować i wypełnić wniosek.

materiał nadesłany/ Małgorzata Korba regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe