Aleksander Doba w Zamościu podczas premiery filmu "Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie" VIDEO

  • 25.10.2017, 13:29 (aktualizacja 26.10.2017 14:39)
  • red.
aleksander_doba.mp4
Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Turystyczne zaprosili na projekcję filmu „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”. Wydarzenie odbyło się we wtorek 24 października ramach 3. Zamojskiego Festiwalu Podróży „Eskapady Kresowe”.

Po projekcji filmu z widzami spotkał się sam Aleksander Doba - trzykrotny zdobywca Atlantyku w samotnych rejsach kajakiem.

"Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie" to dokumentalny film drogi, przedstawiający sylwetkę Aleksandra Doby, który w wieku 67 lat przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem napędzanym tylko siłą mięśni. Ten niezwykły wyczyn uhonorowano wieloma nagrodami, z tytułem Podróżnika Roku magazynu „National Geographic” na czele. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem. Film jest pełen refleksji i anegdot, a przede wszystkim jest swego rodzaju apoteozą optymizmu i dążenia do realizacji marzeń.

Film można od piątku oglądać w CKF "Stylowy".

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe