Niezwykła lekcja historii

  • 05.11.2017, 18:32
  • materiał nadesłany
Niezwykła lekcja historii
Każdy sposób poznawania historii jest dobry. Na szczególną uwagę zasługują z pewnością te pomysły, gdy losy naszej ojczyzny przybliżają innym ludzie młodzi. W ramach platformy „Zwolnieni z Teorii” grupa zamojskich licealistek podjęła się zadania przybliżenia mieszkańcom naszego regionu tragicznych wydarzeń z lat 1939-1945, ze szczególnym uwzględnieniem losów Dzieci Zamojszczyzny.

- W realizacji zadania biorą udział chętni uczniowie z liceów i uczelni, którzy dostrzegają jakieś społeczne wyzwanie w swojej okolicy. W tym celu stworzyłyśmy projekt HI(my)STORY, mający uświadomić ludziom, jak ciągle mało wiedzą o tragedii obywateli Polski w czasie 1939-1945, a szczególnie Dzieci Zamojszczyzny. Zamierzamy przeprowadzić lekcje tematyczne z młodzieżą gimnazjalną i ludnością lokalną, mamy też w planach uporządkowanie miejsc pamięci ofiar II wojny światowej. Dzięki temu również uczymy się przydatnych umiejętności, poznajemy ciekawych ludzi oraz zdobywamy międzynarodowy certyfikat z zarządzania sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. – wyjaśnia uczennica I klasy III LO Wiktoria Budzyńska, wnuczka zmarłej w czerwcu Władysławy Matwiejczuk – przewodniczącej Koła Dzieci Zamojszczyzny w Bodaczowie.
Członkami HI(my)STORY są również: Wiktoria Magdziak, Anna Kaszyca, Milena Czop i Klaudia Zych.
Szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na pytania na profilu FB Himystory.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gracz13
gracz13 04.02.2018, 22:20
Powinno się wspierać taką młodzież całym sercem, pozdrawiam i powodzenia

Pozostałe