Szkoły z Zamościa w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych

  • 24.11.2017, 17:37 (aktualizacja 24.11.2017, 17:44)
  • materiał nadesłany
Szkoły z Zamościa w olimpiadzie o ubezpieczeniach społecznych
Ponad 1,7 tysiąca uczniów z województwa lubelskiego rozwiąże test o składkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W poniedziałek (27 listopada) wezmą udział w pierwszym etapie olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Wśród nich będą uczniowie pięciu szkół z Zamościa i powiatu zamojskiego.

W olimpiadzie uczestniczą uczniowie szkół, które realizują „Lekcje z ZUS”. To projekt edukacyjny, dzięki któremu młodzi ludzie dowiadują się, jak działają ubezpieczenia społeczne i w jaki sposób będą mogli z nich w przyszłości skorzystać. Ostatnia z lekcji dotyczy prowadzenia własnej firmy. – Olimpiada to dla uczniów okazja na powtórkę ze zdobytej wiedzy i jednocześnie szansa zdobycia atrakcyjnych nagród. Wśród nich są między innymi indeksy wielu wyższych uczelni i dodatkowe punkty w rekrutacji na studia – mówi Maria Piwińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, koordynatorka projektu w regionie.

W olimpiadzie weźmie udział 60 szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. 27 listopada odbędzie się pierwszy, szkolny etap konkursu. Test z wiedzy o ubezpieczeniach napisze wtedy ponad 1700 uczniów, w tym uczniowie czterech szkół z Zamościa oraz zespołu szkół w Zwierzyńcu.

Młodzi ludzie, którzy zdobędą w teście najwięcej punktów, stworzą w swoich szkołach trzyosobowe drużyny. Dwadzieścia najlepszych zespołów przejdzie do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się w marcu. Wtedy poznamy nazwiska osób, które będą reprezentować województwo lubelskie w kwietniowym finale.

Więcej informacji o olimpiadzie można znaleźć na stronie www.zus.pl/edukacja. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza również szkoły, uczniów i studentów do udziału w pozostałych swoich projektach edukacyjnych. Można do nich przystąpić w każdej chwili.

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe