Znamy półfinalistów turnieju Northern Ireland Open

  • 29.11.2017, 11:28
  • red.
Znamy półfinalistów turnieju Northern Ireland Open
Piątkowe spotkania ćwierćfinałowe turnieju Northern Ireland Open już za nami. Znamy półfinalistów, którzy kolejne wyzwania podejmą w sobotę.

Po wcześniejszych porażkach faworytów turnieju, snookerową lukę wykorzystali i wypełnili mniej znani zawodnicy. Z rankingowej szesnastki, w ćwierćfinale zameldował się tylko Williams. Brak czołowych zawodników sprawił, że mecze nie były widowiskiem, nie dawały żadnych sportowych emocji, a dłużyzny i powolna gra sprawiały, że mecze przeciągały się w nieskończoność. Oglądając takie pojedynki, zdajemy sobie sprawę, ile wnoszą do gry zawodnicy z olbrzymim doświadczeniem i ile takie mecze tracą z uroku, kiedy grają tylko nowicjusze.

Tegoroczny sezon, bardzo przeładowany turniejami, kiedy zawodnicy zmieniali miejsce pobytu: Europa – Chiny – Europa, był dla wielu zawodników wyczerpujący i stał się powodem słabszej gry w kolejno następujących meczach i żegnania się z turniejem.

Być może powodów słabej jakości gry zawodników w tegorocznym ćwierćfinale jest wiele. Niewielkie doświadczenie snookerowe, olbrzymi stres zawiązany z występem na stole telewizyjnym, już sam udział w pojedynkach ćwierćfinałowych i walka o życiowy sukces mógł paraliżować ruchy zawodników. Rzecz jasna, młodzi też muszą mieć swoje szanse na zdobywanie szlifów i wspinanie w drabince rankingowej. Nie zmienia to jednak faktu, iż mecze pozostawiały wiele do życzenia.

Niezwykle uciążliwym i trudnym meczem było spotkanie Slessora i Li, trwającym ponad 5 godzin. Był to najsłabszy z meczów ćwierćfinałowych, na stole za dużo się nie działo, a swoje decyzje zawodnicy podejmowali bardzo długo.

Podobnie, do bardzo przeciętnych, można zaliczyć pojedynki: Williamsa z Dunnem i Tiana
z Lyu. Oba pojedynki ćwierćfinałowe Northern Ireland Open zakończyły się w decydujących partiach. Do kolejnego etapu przeszedł Williams i Lyu.

Ostatni z meczów, w którym walczyli: Milkins i Yan okazał się najciekawszym. Yan był dobry
w zagraniach na odstawnych, dobrze pozycjonował, co przełożyło się na jego skuteczność. Milkins
z kolei okazał się godnym przeciwnikiem. Yan Awansował do półfinału. Zapracował na ten sukces. Młody Chińczyk ma wielkie umiejętności i potrafi ogrywać przeciwników. Szanse Yana na zwycięstwo turnieju są coraz bliżej. Gdyby udało mu się wygrać cały turniej, byłby w historii snookera najmłodszym zawodnikiem, który wygrał turniej rankingowy. Do tej pory takim zawodnikiem był O`Sullivan.

W rezultacie, w meczach półfinałowych staną przeciwko sobie dwaj Chińczycy: Yan i Lyu,
a Slessor zmierzy się z Williamsem. Ponadto Slessor i Lyu po raz pierwszy zagrają w najlepszej czwórce dużego turnieju rankingowego. Czy świadomość tak wielkiej stawki przełoży się na jakość i poziom gry? O tym przekonamy się niebawem. Oprócz emocjonowania się zawodami kibic mogą także zwiększyć swoje zainteresowanie wykorzystując najlepsze aplikacje bukmacherskie, które dają możliwość szybkiego grania i wygrywania. Warto poznać te możliwości, jeśli interesujesz się sportem.

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe