Michael Jackson on strings na CD z inicjatywy zdolnej zamościanki

  • 05.12.2017, 12:24
  • materiał nadesłany
Michael Jackson on strings na CD z inicjatywy zdolnej zamościanki
Paulina Mastyło-Fałkiewicz, pochodząca z Zamościa znakomita skrzypaczka, wraz z przyjaciółmi z Fair Play Quartet wydaje płytę z aranżacjami przebojów Króla Popu na kwartet smyczkowy. Czy zapowiada się hit?

Fair Play Quartet to zespół od lat działający na pograniczu rozrywki i klasyki, który specjalizuje się się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. W bogatym dorobku artystycznym kwartetu znalazły się koncerty w wielu krajach m.in. w Niemczech, Chinach, Słowenii, Katarze czy Litwie. Artyści mieli zaszczyt występować na osobiste zaproszenia znamienitych osób i instytucji, takich jak Para Prezydencka – Bronisław i Anna Komorowscy, Emir Kataru oraz Ambasady i Instytuty Polskie niemalże na całym świecie. Fair Play Quartet współpracował m.in. z Haliną Mlynkovą, Smolikiem, Mariką, Gabą Kulką, Kari, Grażyną Łobaszewską, Ewą Błaszczyk, Julią Marcell, Buslavem, Robertem Janowskim, Izą Kowalewską, Januszem Radkiem, światowej sławy duetem DJ-skim ‘Catz n Dogz, Anną Hawkins (Nowa Zelandia), Jerzem Igorem. Wielokrotnie pojawiał się w telewizyjnych produkcjach muzycznych, na scenach warszawskich teatrów (Studio Buffo, Rampa); usłyszeć ich można było również w licznych filmach i reklamach. W obliczu tylu sukcesów tym bardziej cieszy fakt, że prymariuszką kwartetu jest zamościanka – Paulina Mastyło-Fałkiewicz, absolwentka miejscowej PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, w klasie skrzypiec Władysława Swachy.

 

Jackson on strings to nowy projekt zespołu kierowany do odbiorców ceniących jakość, elegancję, ale także nowoczesność. Interdyscyplinarne show łączy w sobie muzykę, z bogatą scenografią i elementami aktorskimi. Istotne w nim jest zastosowanie przez artystów najlepszych mikrofonów do instrumentów smyczkowych – koncert wykonywany jest z nagłośnieniem. Na materiał składają się najbardziej znane przeboje Michaela Jacksona jak Thriller, Bad czy Rock with you w niebanalnych, często wirtuozowskich aranżacjach wiolonczelisty kwartetu Jana Stokłosy.

Jackson on strings stanowi propozycję zarówno dla koneserów muzyki klasycznej, którzy docenią brzmienie smyczkowe w nowej, przebojowej odsłonie, jak i dla fanów popu, ponieważ przekonają się, że instrumenty rodem z filharmonii mogą nadać popularnym piosenkom zupełnie nowy wymiar. Aby zrealizować swoje marzenia i wydać album Jackson on strings, kwartet włożył wiele swojego czasu i nakładu finansowego. Jednak wciąż brakuje finansów na miks, mastering, wykup praw autorskich i produkcję CD.

Chcielibyśmy zachęcić wszystkich fanów Michaela Jacksona oraz tych, którym w głośnikach rozbrzmiewają zwykle dźwięki muzyki klasycznej do wsparcia projektu. Wierzymy, że Jackson on strings jest projektem wyjątkowym, ponieważ poza wyjątkową muzyką słychać na nim serca artystów, ich pasję oraz zamiłowanie do muzyki Króla Popu.

 

materiał nadesłany

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bul
Bul 05.12.2017, 13:56
A jak można wesprzeć ten projekt??

Pozostałe