Nowi dojrzali artyści

  • 15.04.2016, 19:07
  • red.
nowi_dojrzali_artysci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz kolejny Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska pokazało prace dyplomowe tegorocznych maturzystów zamojskiego Liceum Plastycznego.

Wernisaż odbył się 13 kwietnia. Zaprezentowane prace są podsumowaniem czteroletniej nauki w liceum. Powstawały w specjalistycznych pracowniach przez cały ostatni rok kształcenia. W tym roku były to pracownie snycerstwa i reklamy wizualnej, bo takie dziedziny wybrało sobie 24 tegorocznych absolwentów.

Profesorowie oceniający prace nie mieli wątpliwości, że młodzi plastycy, którzy w tym roku kończą Liceum imienia Bernadra Morando nie stracili czasu w ciągu tych czterech lat edukacji i wzorowo posiedli warsztat pracy artysty plastyka. Ale nie tylko warsztat.

Wernisaż zgromadził nie tylko uczniów liceum plastycznego. Sale galerii pękały w szwach, gdyż przybyło wiele zainteresowanych sztuką osób, ciekawych, jak zapowiadają się przyszli artyści.

Prezentacje uczniów wpisują się w tradycyjny rytuał w drodze do uzyskania statusu artysty profesjonalnego.

Wystawie towarzyszy pokaz prac archiwalnych, tkaniny artystycznej i ceramiki ze zbiorów szkolnych przygotowany przez Alicję Kowalską – nauczyciela i artystę.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe