Wykład Krzysztofa Czarnoty "Ludzie i konie Kresów"

  • 14.12.2017, 14:00
  • materiał nadesłany
Wykład Krzysztofa Czarnoty "Ludzie i konie Kresów"
Tym razem sam gospodarz Kresowego Zaścianka roztoczy niesamowitą gawędę o dawnych Kresach, wyjątkowych ludziach i zjawiskowych koniach. W rolach głównych wystąpi ludzka i końska arystokracja zamieszkująca onegdaj naszą krainę.

Będzie o Dzieduszyckich, Rzewuskich, Sanguszkach, Poletyłłach, ich niezwykle dzielnych i zjawiskowo pięknych rumakach, przywiedzionych gdzieś hen z arabskiej pustyni. O tradycjach, dawnych obyczajach i czasach, gdzie „Lach bez konia był jak ciało bez duszy”. 
Gorąco zapraszamy miłośników koni, historii i kresowych stepów, na których człek dosiadłszy rączego araba był wolny jak wicher w stepie i słynny jak sam Chmielnicki.

Zapraszamy w sobotę 16 grudnia o godzinie 17:30 Kresowy Zaścianek Horyszów 48, 22-455 Miączyn

materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe