Gm. Rachanie: Dzielnicowy uratował mężczyznę przed wychłodzeniem

  • 8.02.2018, 11:28 (aktualizacja 08.02.2018 11:33)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Gm. Rachanie: Dzielnicowy uratował mężczyznę przed wychłodzeniem
Wczoraj dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas pełnionej służby w trakcie odwiedzin posesyjnych uratował 62-letniego mieszkańca gm. Rachanie przed wychłodzeniem. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia.

W dniu wczorajszym około godziny 9:00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach asp. Waldemar Łuczak podczas pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Rachanie zauważył mężczyznę w oknie domu stojącego na odludnym terenie. Okazał się nim 62-letni mężczyzna. Znajdował się w stanie wychłodzenia. Policjant natychmiast wezwał pogotowie a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia. Po przyjeździe karetki mężczyzna został odwieziony do Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jego życie i zdrowie nie są zagrożone. Dzięki czujności i  zaangażowaniu dzielnicowego udało się uchronić mężczyzny.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

       Pamiętajmy aby w okresie zimowym zwracać uwagę na osoby samotnie zamieszkujące , w podeszłym wieku, znajdujące się pod działaniem alkoholu, które mogą być w stanie wychłodzenia aby w takich przypadkach natychmiast udzielać im pomocy  i informować  Pogotowie Ratunkowe bądź Policję a także dzwonić pod numer alarmowy 112.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe