Żdanów: Nadmierna prędkość przyczyną zderzenia trzech pojazdów

  • 9.02.2018, 10:48
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Żdanów: Nadmierna prędkość przyczyną zderzenia trzech pojazdów
Trzy pojazdy uczestniczyły w zdarzeniu drogowym na DW-849 w miejscowości Żdanów. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznały obrażeń. Uczestnicy byli trzeźwi. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość z jaką poruszał się 23-letni kierowca pojazdu marki Renault. Policjanci apelują o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów obowiązujących w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 849. Z ustaleń policji wynika, że kierującą pojazdem marki Skoda zatrzymała się i oczekiwała na możliwość skrętu w lewo na posesję. W tym czasie jadący z nadmierną prędkością 23-letni kierowca pojazdu marki Renault uderzył w tył skody, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadący pojazd marki Renault, którym kierował 58-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala zostały przewiezione dwie kobiety – 32-letnia kierująca skodą oraz pasażerka pojazdu marki Renault. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosły obrażeń.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kierującemu renault zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go również odpowiedzialność za spowodowane zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia służby wykonywały czynności droga była całkowicie zablokowana. Ruch pojazdów kierowany był kierowany na zorganizowane objazdy. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.

Jutro w naszym województwie kończy się okres ferii zimowych. W związku z tym na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów. Zadbajmy o to, aby każdy z nas z zimowego wypoczynku szczęśliwie wrócił do domu. Zachowajmy ostrożność, warunki atmosferyczne sprawiły, że na drogach zalega błoto pośniegowe, w niektórych miejscach jest ślisko. Dostosujmy więc prędkość do panujących warunków.  

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe