Zaproszenie na Konkurs Piosenki Rosyjskiej

  • 12.02.2018, 15:19
  • materiał nadesłany
Zaproszenie na Konkurs Piosenki Rosyjskiej
Do czwartej edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej organizowanej corocznie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu zgłosiło się 23 wykonawców ze szkól ponadgimnazjalnych i 20 ze szkól gimnazjalnych, w tym 4 zespoły i 4 duety. Zapowiedziało się 65 uczniów i 31 nauczycieli – opiekunów. To rekord dotychczasowych konkursów.

Wśród tegorocznych wykonawców dominuje repertuar Anny German, Poliny Gagariny, Ałły Pugaczowy, Ani Lorak, Aleksandra Rybaka. Pojawiają się również nowe nazwiska reprezentujące współczesny rosyjski pop, takie jak: Jegor Krid, Walerij Meladze czy Grigorij Leps.

Sala gimnastyczna w ZSP nr 4, 16 lutego, o godzinie 9.00 zamieni się w salę koncertową, z prawdziwą sceną i przepiękną dekoracją. Zabłysną światła reflektorów i laserów. Zabrzmi i popłynie piękna muzyka rosyjska. Zacznie ją Wiosna i Miłość z filmu Doktor Żywago - leitmotiv konkursu.

Jury oceniać będzie wykonawców w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Konkurs transmitowany będzie na żywo w technologii Live Stream za pomocą portalu Youtube, zaś linki znajdować się będą na szkolnej stronie internetowej i na stronie konkursu. Wszyscy zainteresowani konkursem będą mogli oddać swój głos na najlepszego wykonawcę przez stronę internetową. W ten sposób zostanie wyłoniony laureat bądź laureaci nagrody publiczności. Pierwszą nagrodą jest wyjazd dla dwóch osób do Lwowa, którą ufundowało biuro podróży Quand z Tomaszowa Lubelskiego. Druga nagroda to dron, ufundowany przez firmę Budmat, zaś trzecią nagrodę sponsoruje MZK i jest nią sprzęt muzyczny, który zapewne ucieszy każdego młodego człowieka. Nagroda publiczności to niespodzianka.

Sponsorami imprezy są: firma BUDMAT, ZGK, DROGMOST, PGE, MZK, Karczma Góralska , hurtownia Mars. Jak co roku patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk i Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie.

W szkolnej świetlicy do dyspozycji gości będzie kawiarenka, w której można będzie wypić kawę, herbatę albo przegryźć ciasteczko. Stamtąd również można będzie oglądać na żywo zmagania konkursowe. Zapraszamy wszystkich do oglądania na żywo konkursu i głosowania na najlepszego wykonawcę.

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe