Ferie 2018 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał

  • 12.02.2018, 15:48
  • materiał nadesłany
Ferie 2018 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał
Ferie 2018 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl zajęć o otwartej formule, które prowadzone były w I i II tygodniu ferii. Zajęcia odbywały się w wybranych obiektach Muzeum: Pawilonie pod Kurtyną i Arsenale. Celem zajęć było obudzenie w dzieciach ciekawości otaczającego ich świata oraz pobudzenie do twórczego myślenia oraz działania. Każdego dnia na uczestników czekały warsztaty o innej tematyce.

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości zwiedzaliśmy stałą wystawę w Pawilonie pod Kurtyną szlakiem "orłów narodowych", z okazji również przypadającego w tym roku 100-lecie lotnictwa wojskowego w Polsce dowiedzieliśmy się jak wyglądały pierwsze samoloty i kiedy po raz pierwszy użyto ich w boju. Gościem zajęć był Pan Arkadiusz Jakubowski – pasjonat lotnictwa i kolekcjoner pamiątek po Technicznej Szkole Wojsk Lotniczych w Zamościu. W ramach recyklingu tworzyw sztucznych wykonaliśmy czołg – zabawkę. Poznaliśmy prawie wszystkie przykłady szkół i systemów budowy umocnień od czasów prehistorycznych, poprzez systemy średniowieczne, francuskie obiekty napoleońskie, linie budowane w 1944 roku a także budowle powojenne. Jeden z tematów zajęć poświęcony był czworonożnym żołnierzom, podczas którego wykonywaliśmy zadania plastyczne związane z psami i ptakami używanymi w działaniach wojennych a także z kapralem Wojtkiem - niedźwiedziem który służył w armii gen. Władysława Andersa. Poznaliśmy bliżej postać króla Zygmunta III Wazy, dzięki tzw. Rolce sztokholmskiej zobaczyliśmy jak wyglądało wojsko w jego czasach. Na otwarciu wystawy „Świat Zmysłów” nie tylko dzieci i młodzież ale również dorośli mogli przez zabawę zbadać swój zmysł węchu, słuchu czy dotyku. Zobaczyć odwrócony obraz w siatkówce oka, posłuchać swojego głosu odtwarzanego z nagrania czy sprawdzić zdolność czytania palcami i spróbować podpisać się, widząc lustrzane odbicie swojej ręki.

W zajęciach prowadzonych od 30 stycznia do 9 lutego uczestniczyło 273 dzieci, dla tych które brały udział we wszystkich zajęciach zostały przygotowane dyplomy oraz drobne upominki.

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe