Zamość: Trzymiesięczny areszt dla 19-latka z Zamościa

  • 8.03.2018, 20:28
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Trzymiesięczny areszt dla 19-latka z Zamościa
Trzy miesiące tymczasowego aresztu dla 19-latka, który w lutym wspólnie z dwiema nastolatkami z Tomaszowa Lubelskiego dokonał rozboju. Na początku lutego dwie dziewczyny umówiły się w Zamościu z 25-letnim mężczyzną na spotkanie, podczas którego znajomy nastolatek grożąc pobiciem i uszkodzeniem pojazdu, zażądał od 25-latka pieniędzy. Ten w obawie o swoje życie i zdrowie wydał gotówkę. Dziewczyny zostały zatrzymane bezpośrednio po zdarzeniu. Trzeci sprawca, 19-latek z Zamościa, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W miniony poniedziałek został zatrzymany, usłyszał zarzut udziału w rozboju. Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności

Na początku lutego br. 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego powiadomił zamojską policję o rozboju dokonanym na jego osobie. Pod groźbą pobicia i zniszczenia samochodu został zmuszony do wydania pieniędzy w kwocie 20 zł. Jeden ze sprawców kazał mu również wypłacić z bankomatu 200 zł. 25-latek transakcji nie dokonał  ponieważ uciekł w stronę pasażu w jednej z zamojskich galerii handlowych.  

W rozboju brały udział między innymi dwie 17-latki z Tomaszowa Lubelskiego, które dzień wcześniej młody mężczyzna poznał za pośrednictwem  portalu internetowego. Nastolatki jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane na terenie Tomaszowa.  Trafiły do policyjnego aresztu. Usłyszały zarzut udziału w rozboju. Ponadto prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów. Ich wspólnik do ubiegłego poniedziałku pozostawał na wolności.

W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci z Zamościa zatrzymali trzeciego ze sprawców rozboju. 19-latek z Zamościa usłyszał zarzut udziału w rozboju. Sąd Rejonowy w Zamościu wczoraj wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jak się okazało 19-latek na swoim koncie ma już podobne przestępstwa, za które został skazany i odbywał karę pozbawienia wolności.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe