Zamość: IX edycja policyjnego kursu samoobrony dla kobiet zakończona

  • 9.03.2018, 14:36
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: IX edycja policyjnego kursu samoobrony dla kobiet zakończona
Dyplomy oraz gratulacje za wytrwałość i zaangażowanie otrzymały od Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu oraz instruktorów uczestniczki IX edycji kursu samoobrony dla kobiet. Panie przez 17 kolejnych spotkań pod okiem policyjnych instruktorów taktyk i technik interwencji wytrwale uczyły się metod obrony przed atakiem.

Panie uczestniczące w policyjnym kursie samoobrony dla kobiet obchodziły wczoraj podwójne święto. Jako kobiety świętowały Międzynarodowy Dzień Kobiet, a jako kursantki zakończyły IX edycję policyjnego kursu samoobrony dla kobiet

Wczoraj po raz ostatni  w takim składzie spotkały się na macie. Wcześniej przez  17 kolejnych  treningów wytrwale uczyły się metod obrony przed atakiem ze strony napastnika. Uczestniczki do każdego zadania podchodziły z wielkim zaangażowaniem, wkładając wiele wysiłku w nauczenie się nowych sposobów obrony. Z pełnym skupieniem ćwiczyły poznawane techniki.

Wczoraj I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzej Mioduna wręczając dyplomy gratulował uczestniczkom wytrwałości. Panie przyjęły również gratulacje od policjantów prowadzących kurs - asp. szt. Piotra Nowickiego - Mistrza klasy międzynarodowej posiadającego 5 stopień DAN w Jujitsu, instruktorów taktyk i technik interwencji st. sierż. Paweła Bajwoluka i sierż. Łukasza Detko oraz st. post. Ewy Szuper.

Uczestniczki kursu także nie pozostały dłużne – one również przygotowały dyplom dla prowadzących kurs policjantów oraz wiersz jednej z uczestniczek opisujący  umiejętności jakie zdobyły:


„… Umiemy się bronić, gardę każda już trzyma,

Prawy lewy sierpowy i zaczyna się „zadyma”.

Torebki już nam nikt nie wyrwie, bo z „odlewu” dostanie

i poczuje na sobie jak silne są Panie.

Dziś już dzielne, waleczne, tyle technik znamy,

że na ulicy w ciemności chodzić się nie obawiamy.

Pewności nabrałyśmy i siłę też w sobie mamy,

powalić się łobuzom do parteru tak łatwo się nie damy….”

R. Kwiatkowska-Gnyp 

Panie kończące kurs pytały o termin rozpoczęcia kolejnej edycji. Większość bowiem chce w dalszym ciągu uczestniczyć w zajęciach, zdobywać nowe umiejętności oraz ćwiczyć poznane już techniki obrony przed atakiem.

Od prowadzących kurs usłyszały zapewnienie, że  zamojska policja na pewno zorganizuje kolejną X jubileuszową edycje kursu.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe