Mammografia za darmo dla kobiet z Gminy Zamość

  • 10.04.2018, 11:51
  • https://gminazamosc.pl/
Mammografia za darmo dla kobiet z Gminy Zamość
W ostatni czwartek kwietnia (26.04.) przy GOK-u w Wysokiem na 3,5 godziny zaparkuje mammobus. To będzie pierwsza w tym roku w Gminie Zamość akcja bezpłatnego badania piersi za pomocą mobilnego mammografu. Akcję organizuje NZOZ MARMED ze Świdnika w ramach realizacji Narodowego Programu Zdrowotnego – mammografia dla kobiet w przedziale 50-69 lat.

Kobiety z Gminy Zamość w wieku 50-69 lat mogą się już teraz zapisać na badanie, dzwoniąc bezpośrednio do osoby z obsługi mammobusa – tel. 723 351 002 lub do Rejestracji NZOZ MARMED – 723 351 003.
Mammobus przyjedzie do Gminy Zamość w czwartek, 26 kwietnia 2018 r., zaparkuje przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem, a badania zaplanowano w godzinach 12:30 – 16:00. Przed przystąpieniem do badania Panie wypełniają specjalnie opracowane ankiety. Wynik badania wraz z dokumentacją i ewentualnymi zaleceniami lekarskimi otrzymuje się po ok. 14 dniach od badania.
Statystycznie największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy piersi odnotowuje się u kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Dlatego też nieustannie w Polsce realizuje się Narodowy Program Zdrowotny w zwalczaniu chorób nowotworowych. NZOZ MARMED organizuje objazdowe badania mammograficzne na podstawie wieloletniej Umowy z NFZ nr 03-07-12-03631-02.

Uwaga! Kobiety Gminy Zamość! Na badanie mammograficzne weźcie ze sobą dowód osobisty.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Mammograf wykorzystuje minimalną dawkę promieniowania rentgenowskiego. Samo badanie jest więc bardzo bezpieczne dla zdrowia, choć nie całkiem bezbolesne. Szybkie wykrycie nowotworu piersi daje niemal stu-procentową pewność na wyleczenie choroby.

https://gminazamosc.pl/
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 11.04.2018, 10:20
Nowotwór u mojego meża rozpoznano na poczatku marca. W ciągu ostatnich miesięcy
przed stwierdzeniem choroby często się przeziębiał i miał suchy kaszl. W końcu
zrobili prześwietlenie płuc i wyszedł guz na zdjęciu, a później bronchoskopię,
która potwierdziła jaki to nowotwór.W szpitalu bolała go głowa zrobili tomograf
i wyszły przerzuty. Od sąsiada dowiedziałam się o ekstraktach z CBD + CBDa 6 % mają udowodnne badaniami działania w blokowaniu i rozprzestrzenianiu się komórek rakowych kupiliśmy jeden ze strony której nam polecił ( napiszę stronę jakby ktoś szukał takiego wsparcia w leczeniu raka www konopiafarmacja pl ) W trakcie naświetlania stan bardzo się pogorszył(zawroty
głowy, ból głowy, słabość), Po 2 tygodniach od naświetlania i stosowania ekstraktu wszystkie
dolegliwości ustąpiły. Nie wiem czy zmiany znikły, ale na pewno się zmniejszyły bo
głowa nie boli. Tomograf będziemy robić w piątek. Z tego co wiem to rokowanie w
nowotworze płuc z przerzutami jest nieciekawe. Ale szybkość postępu choroby
zależy od rodzaju nowotworu. Spowolnienie przebiegu to też sukces. Mój mąż ma 39 lat.

Pozostałe