Laureat konkursów kuratoryjnych z Zamościa

  • 23.04.2018, 13:24 (aktualizacja 24.04.2018 20:48)
  • materiał nadesłany
Laureat konkursów kuratoryjnych z Zamościa zdjęcie nadesłane
W piątek, 20 kwietnia 2018r. Lubelskie Kuratorium Oświaty podało do wiadomości wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych. Konkursy te organizowane są od wielu lat, a w bieżącym roku szkolnym odbywały się z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, historia i konkurs ortograficzny.

Dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w ostatnim etapie, dla ich rodziców i nauczycieli przygotowujących do tych zmagań, informacja o byciu laureatem lub finalistą jest wielkim wyróżnieniem.

Uczeń zamojskiej ,,Szóstki”- Mateusz Bogiel z klasy VII c - powtórzył sukces sprzed roku i uzyskał tytuł laureata z historii w roku szkolnym 2017/2018. Osiągnięcie Mateusza jest pięknym nawiązaniem do wszelkich przedsięwzięć, które odbywają się w 2018 roku w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aby zostać laureatem należało wykazać się wysoką wiedzą i zdobyć 90% punktów możliwych do zdobycia. W ślady swojego kolegi podążają inni uczniowie „Szóstki”. Grzegorz Kosicki –Leszczyński z VII b oraz Karol Komajda z VI b, którzy zostali finalistami tego samego konkursu. Dla tych uczniów udział w wojewódzkim etapie i zdobycie tytułu finalistów jest – jakże udanym – debiutem.

- Gratulujemy serdecznie naszym uczniom – doceniamy ich chęć nauki, wytrwałość i pasję. Cieszymy się wraz z Ich rodzicami z osiągniętych sukcesów. Wiemy, że za każdym osiągnięciem stoi własna praca ucznia, wsparcie najbliższych i zaangażowanie nauczyciela. Uczniów do konkursu historycznego przygotowywała pani Dorota Kowalczyk. Chłopcy są świadomi swoich osiągnięć: wiedzą, że codzienny żmudny wysiłek przynosi szansę na sukces, lecz nadal pozostają tymi samymi zwykłymi uczniami i życzliwymi kolegami - mówi Artur Waśko Dyrektor SP nr 6 w Zamościu

materiał nadesłany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hfujvjv
Hfujvjv 24.04.2018, 14:19
Treść wiadomości należy sprostować. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu również ma laureatkę.

Pozostałe