Pow. krasnostawski: Pocisk artyleryjski wykopany w Suchodołach

  • 16.05.2018, 13:09
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Pow. krasnostawski: Pocisk artyleryjski wykopany w Suchodołach
Pocisk Artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej wykopał mieszkaniec miejscowości Suchodoły. Krasnostawscy policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Wczoraj przed godziną 12:00 56-letni mieszkaniec miejscowości Suchodoły (gmina Fajsławice), powiadomił krasnostawskich policjantów o wykopaniu niewybuchu. Miało to miejsce podczas prowadzonych przez mężczyznę prac ziemnych przy budowie ogrodzenia. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół znaleziska i wezwali na miejsce patrol saperski. Wojskowi stwierdzili, iż niewybuch to pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabrali go do zniszczenia. Ponadto sprawdzili teren wokół miejsca znalezienia nie ujawniając innych niewybuchów.

Policjanci przypominają, iż niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Niewłaściwe obchodzenie się z nimi grozi nawet utratą życia. W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy pod żadnym pozorem nie przemieszczać go i niezwłocznie skontaktować się najbliższą jednostką Policji.
www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe