Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 08:06
Przeczytaj!

Zmagania siłaczy

Przez 4 dni, od 5 do 8 maja zmagali się młodzi ciężarowcy – były to Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów w kategorii wiekowej do lat 15 i 17.
Kliknij aby odtworzyć

W zawodach wystartowali przedstawiciele 10 województw, czyli 236 zawodniczek i zawodników z 41 klubów. Tym sposobem większość trenujących w Polsce tą dyscyplinę sportu młodych ludzi przyjechała do Zamościa.

W klasyfikacji klubowej najsilniejsza okazała się Unia Hrubieszów, która zdobyła 105 punktów. Na drugim miejscu znalazł się LKS Polwica Wierzbno z wynikiem 63 punktów, zaś trzecie miejsce przypadło klubowi LKS Budowlani – Całus z Nowego Tomyśla z wynikiem 60 punktów. Klub Sportowy Agros z Zamościa wywalczył 5 miejsce zdobywając 52 punkty. Jak na 41 klubów to wynik całkiem niezły. W klasyfikacji wojewódzkiej Lubelszczyzna była bezkonkurencyjna – wynik 353 punktów to powód do dumy dla lubelskich ciężarowców, podczas gdy znajdujące się na drugim miejscu województwo łódzkie zdobyło ich zaledwie 162.

KS Agros sprawdził się nie tylko jako silny klub sportowy, ale również jako sprawny organizator imprez sportowych, czego dowodem są chociażby przygotowane przez niego zeszłotygodniowe zawody ogólnopolskie. Ale ich ambicje są jeszcze większe, nasz zamojski klub mierzy wysoko.

Teraz jest czas testów dla obiektów sportowych, hoteli i samych siebie, jako organizatorów – mówi prezes Firek. A nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki nasz KS Agros.