Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:30
Przeczytaj!

Zwycięstwo Hetmana na koniec sezonu

Miłym akcentem zakończyli sezon podopieczni Jacka Ziarkowskiego. W ostatnim spotkaniu kończącym rozgrywki ligowe pokonali Kryształ Werbkowice 4:1. Bramki dla Hetmana strzelali Michał Paluch, Rafał Kycko oraz Kacper Skrzypek.

Autor: Tomasz Tomczewski/Kronika Tygodnia

Już od samego początku zawodnicy Hetmana wysoko zaatakowali rywala. Podopieczni Jacka Ziarkowskiego stwarzali sobie sytuacje, ale nie potrafili przekuć ich na bramki. W 38. minucie po trafieniu z bliskiej odległości Michała Palucha zamościanie wyszli na prowadzenie.

Po przerwie trener naszych rywali starał się zmienić coś w ustawieniach swojego zespołu dokonując zmian już w przerwie spotkania. Na niewiele się to jednak zdało ponieważ Biało-Zielono-Czerwoni pewnie kroczyli do zwycięstwa. Co prawda Kryształ stwarzał sobie pojedyncze zagrożenia pod naszą bramką, jednak w bramce Hetmana świetnie spisywał się Skrzypek, który kilka razy ratował swój zespół przed utratą bramki. W 75. minucie po dwójkowej akcji Piotra Stefańskiego oraz Michała Palucha nasz napastnik podwyższył prowadzenie po raz drugi wpisując się na listę strzelców. W 89. minucie Rafał Kycko ładnym uderzeniem podwyższył wynik spotkania. W 90. minucie w naszym polu karnym faulowany był zawodnik Kryształu i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rybka i zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później arbiter główny tego spotkania znów wskazał na rzut karny, tym razem dla Hetmana. Do wykonywania jedenastki podszedł bramkarz Hetmana Kacper Skrzypek i mocnym strzałem w prawy róg bramki wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Kacper schodził z boiska pomiędzy szpalerem ustawiony z zawodników zamościan. Kacper po sezonie żegna się z Hetmanem, w którym spędził półtora sezonu.

W dobrych nastrojach, lecz z niedosytem po nieudanym sezonie na urlopy udadzą się zawodnicy Hetmana. Do treningów powrócą 10 lipca. Wkrótce na naszej stronie pojawi się podsumowanie minionego sezonu z trenerem Jackiem Ziarkowskim.

Hetman Zamość 4 – 1 Kryształ Werbkowice 4:1

1:0 Michał Paluch 38 min.

2:0 Michał Paluch 75 min.

3:0 Rafał Kycko 89 min.

3:1 Stanisław Rybka 90 min. (rzut karny)

4:1 Kacper Skrzypek 90+4 min. (rzut karny)
Żółte kartki: Paweł Myśliwiecki, Damian Kuśmierz – Hubert Czady, Arkadiusz Sas, Dawid Dobromilski

Hetman: Skrzypek (90′ Wolanin)- Kanarek, Dudek, Świech, Daszkiewicz – Kuśmierz (55′ Bednara), Solecki, Kycko, Otręba (58′ Stefański) – Paluch, Myśliwiecki.

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz (85′ Łappo), Śmiałko, Dobromilski, Pa. Musiał (67′ Sas) – Dec, Kaczoruk (46′ Borys (52′ Wurszt)), Czady, Nowak (65′ Drewniak) – Rybka, A. Wołoch.