Festiwal zawodów

  • 13.05.2016, 15:32
  • red.
festiwal_zawodow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek 12 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 odbył się III Festiwal Zawodów połączony z Targami Pracy i Edukacji.

Wydarzenie miało na celu promocję szkolnictwa zawodowego wśród młodzieży gimnazjalnej. Szkoła zachęcała gimnazjalistów do wyboru takich kierunków kształcenia jak technik budownictwa, technik drogownictwa, technik geodeta, technik technologi żywności czy technik informatyk.

W ostatnich latach szkoły zawodowe bardzo straciły na popularności wśród młodzieży rzekomo jako te niższej kategorii, co zaowocowało brakiem specjalistów w wielu zawodach, z drugiej strony mamy ogromną ilość bezrobotnych magistrów, zwykle po kierunkach humanistycznych, którzy teraz szukają możliwości przekwalifikowania się.

Impreza taka jak ta czwartkowa ma na celu przekonanie młodzieży, że wybór szkoły zawodowej to rozsądna i przyszłościowa decyzja.

Podczas imprezy odbyły się pokazy budowlane, konkursy, na przykład szachowy i sportowy, występy szkolnych artystów oraz pokazy fryzur.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe