[VIDEO] Wystawa maskotek sportowych z kolekcji zamościanina Tomasza Saka

  • 05.07.2018, 11:37
  • red.
maskotki_najwiekszych_imprez_sportowych_1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pokaźną kolekcję maskotek sportowych z kolekcji zamościanina Tomasza Saka można oglądać w budynku dydaktycznym Zamojskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jest to największa tego typu kolekcja w Polsce, jej początki sięgają 1986 roku, czyli od Mistrzostw Świata w Meksyku. Na wystawie znajduje się około 100 rekwizytów, w tym najstarsza oficjalna Maskotka - Lew WILLY z Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Anglii z 1966 roku. Ciekawostką jest też fakt, że centralna gablota poświęcona jest trwającym Mistrzostwom Świata w Rosji, a można w niej /poza oczywiście oficjalną maskotką, czyli wilkiem Zabivaka/ zobaczyć, replikę pucharu świata FIFA, o który walczą obecnie w Rosji piłkarze oraz oficjalną piłkę mistrzostw. Jest to jedyna taka wystawa w naszym kraju, idealna dla całych rodzin. Najbliższa podobna tematem znajduje się w muzeum olimpijskim w Barcelonie, jednak tam są tylko maskotki z igrzysk olimpijskich. Wystawa czynna całe wakacje, codziennie od 10-18

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe