Tomaszów Lub.: Przewoził kontrabandę w zbiorniku paliwa

  • 11.07.2018, 13:42
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Tomaszów Lub.: Przewoził kontrabandę w zbiorniku paliwa
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Delegatury w Zamościu ujawnili ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta był w zbiorniku na paliwo pojazdu marki Renault Laguna. Autem kierował 49-latek.

Wczoraj w Tomaszowie Lubelskim na głównej ulicy policjanci z Zespołu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Delegatura w Zamościu, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Laguna. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 600 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Autem kierował 49-latek. Mężczyzna przewoził kontrabandę w specjalnie do tego przystosowanym zbiorniku paliwa.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Mieszkaniec powiatu jarosławskiego twierdził, że papierosy zakupił od nieznanych mu osób na własny użytek. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 10 tys. zł.

49-latek już usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek bezakcyzowego towaru.  

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe