Gm. Miączyn: Wpadł z nielegalnym towarem

  • 20.07.2018, 13:17
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Gm. Miączyn: Wpadł z nielegalnym towarem
Zarzutami popełnienia przestępstwa skarbowego zakończyła się dla 30-latka policyjna kontrola drogowa. Kierującego pojazdem marki Opel mężczyznę policjanci zatrzymali w związku z niesprawnością oświetlenia pojazdu, którym się poruszał. Jak się okazało oprócz defektu oświetlenia mundurowi znaleźli w pojeździe nielegalny towar. W bagażniku 30-latek przewoził blisko 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wczoraj w Zawalowie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Powodem była zauważona przez mundurowych niesprawność techniczna oświetlenia pojazdu. Za kierownicą samochodu siedział 30-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna przewozi papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W sumie mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 1462 paczki papierosów różnych marek, nie oznaczonych polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego właściciel już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Podczas przesłuchania wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za popełniony czyn grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe