Powołano Zamojski Klaster Energii

  • 24.07.2018, 13:20
  • www.zamosc.pl
Powołano Zamojski Klaster Energii Zdj. UM Zamość
Twórcy Klastra chcą znacznego uniezależnienia się części powiatu zamojskiego od zewnętrznych dostaw energii i paliw, a także obniżenia kosztów zaopatrzenia w media energetyczne, stymulacji rozwoju rolnictwa oraz wzrostu innowacyjności lokalnej gospodarki.Chodzi tu o zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Powołanie Zamojskiego Klastra Energii jest odpowiedzią na aktualne trendy rynkowe, stanowiąc kolejny krok w procesie odbudowy zamojskiej energetyki.

Koordynatorem klastra jest Spółdzielnia Nasza Energia, która nieprzerwanie od 2014 roku współpracuje z lokalnymi samorządami, podmiotami prywatnymi oraz administracją rządową w zakresie umożliwienia optymalnego wykorzystania zasobów Zamojszczyzny w celu uruchomienia lokalnej produkcji energii.


Poza Spółdzielnią Nasza Energia, współpracę w ramach klastra zadeklarowały m.in.: Veolia Wschód w roli lidera klastra, Miasto Zamość, miejska spółka PGK, gminy Skierbieszów, Komarów-Osada oraz Grabowiec, a także spółki Polenergia, Bioconnect Group czy PGE Dystrybucja.

Zamojski Klaster Energii zamierza przystąpić do konkursu dla klastrów pilotażowych, organizowanego przez Ministerstwo Energii i starać się o uzyskanie certyfikatu klastra.

www.zamosc.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe