Biłgoraj: Pijani rodzice „opiekowali” się dziećmi

  • 26.07.2018, 12:56
  • red.
Biłgoraj: Pijani rodzice „opiekowali” się dziećmi
Nietrzeźwi rodzice wczoraj „opiekowali” się swoimi dziećmi w wieku 3 i 16-lat. Matka dzieci miała w organizmie prawie promil alkoholu, a ojciec ponad promil. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany Sąd ds. Nieletnich i Rodziny.

Wczoraj około godz. 15:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na jednym z osiedli mieszkaniowych w Biłgoraju nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad dziećmi. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem znajdowało się dwoje dzieci w wieku 3 i 16-lat. Ojciec dzieci jak wykazało badanie alkomatem miał w organizmie ponad promil alkoholu, natomiast 34-letnia matka prawie promil. Dzieci trafiły pod opiekę rodziny. Policajnci będą ustalać czy swoim zachowaniem narazili dzieci na niebiezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie zostanie również poinformowany Są ds. Rodziny i Nieletnich.

Przypominamy, że zgodnie z prawem za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dzieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji, a czas reakcji wydłuża się. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe