Zamość: Nietypowy patrol

  • 30.07.2018, 13:42 (aktualizacja 21.08.2018 10:13)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Nietypowy patrol
Policjanci wspólnie z kapelanem zamojskiej Policji zorganizowali działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja związana była z obchodami dnia patrona podróżnych św. Krzysztofa przypadającego na dzień 25 lipca. Tego dnia nietypowy patrol przypominał kierującym o właściwych zachowaniach podczas prowadzenia pojazdów i respektowaniu przepisów drogowych.

W piątkowy poranek na drogach Zamościa pojawił się patrol ruchu drogowego, któremu towarzyszył kapelan zamojskich policjantów - ksiądz Sylwester Zwolak. Podczas kontroli drogowych policjanci wspólnie z kapelanem przypominali kierowcom o właściwych zachowaniach na drodze i respektowaniu obowiązujących przepisów. Zachęcali kierowców do kulturalnej, bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy oraz szacunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

    W ten sposób policjanci wspólnie ze swoim kapelanem uczcili obchody święta patrona kierowców – św. Krzysztofa. Prowadzona akcja była również okazją do promocji bezpieczeństwa na drogach powiatu zamojskiego oraz wysłuchania apelu duchownego o rozwagę na drodze.

     Ci, którzy popełnili drobne wykroczenia, a kontrolowani byli przez ten nietypowy patrol otrzymywali pouczenia i obrazek św. Krzysztofa - patrona podróżnych, by bezpiecznie prowadził i strzegł ich na drodze.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe