Zamość: Z interwencji do... zakładu karnego

  • 31.07.2018, 13:24 (aktualizacja 21.08.2018 10:35)
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Zamość: Z interwencji do... zakładu karnego
Dwóch mężczyzn poszukiwanych przez sąd zostało zatrzymanych w niedzielę przez policjantów z Zamościa. Obaj byli uczestnikami interwencji przeprowadzanych przez mundurowych. 29-latek z orzeczonym listem gończym był agresywnym pasażerem taksówki, natomiast 38-latek z nakazem doprowadzenia awanturował się z żoną.

W niedzielę wieczorem w Zamościu kierowca taksówki zgłosił potrzebę interwencji ponieważ pasażer co prawda zapłacił za przejazd jednak zachowuje się bardzo agresywnie i wulgarnie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce wskazane przez kierowcę taksówki zauważyli, jak mężczyzna na widok radiowozu próbuje oddalić się. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, natychmiast więc zareagowali udaremniając mu próbę oddalenia się.

W czasie sprawdzania tożsamości mężczyzna podawał wymyślone dane personalne. Kiedy mundurowi ustalili jak naprawdę się nazywa okazało się, że jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Zamościu. 29-latek z gminy Zamość do odbycia ma karę pozbawienia wolności, którą sąd orzekł za wczesnej dokonaną kradzież.

W czasie interwencji pasażer taksówki był nietrzeźwy – policyjne badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie było ponad 2,7 promila alkoholu. Najbliższe dni spędzi w policyjnej celi, a później zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie zabawi już dłużej, bo kolejnych kilka miesięcy.

Również w niedzielę 38-latek poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości trafił do aresztu. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania w związku z awanturą, którą wszczął z domownikami. O pomoc mundurowych poprosiła jego małżonka, która obawiała się o bezpieczeństwo swoje i dzieci. Kiedy policjanci przybyli na miejsce w mieszkaniu była zgłaszająca oraz jej 38-letni awanturujący się mąż. Policjanci zbadali trzeźwość mężczyzny, okazało się że w organizmie miał ponad 2,5 promila. Ponadto okazało się, że figuruje tam jako osoba poszukiwana celem odbycia orzeczonej kary pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. 38-latek z gminy Łabunie został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafi do zakładu karnego.  

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe