Pow. biłgorajski: Policjanci uratowali 50-latka przed samobójczą śmiercią

  • 31.07.2018, 13:35
  • www.lubelska.policja.gov.pl
Pow. biłgorajski: Policjanci uratowali 50-latka przed samobójczą śmiercią
Dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji policjantów, żyje 50-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna usiłował targnąć się na swoje życie. Próbę udaremnili biłgorajscy policjanci, którzy w ostatniej chwili odcięli nieprzytomnego mężczyznę i udzielili mu pierwszej pomocy.

Wczoraj około godziny 21:00 sierż. Paweł Czyżo i st.sierż. Marcin Myszka zostali skierowani na jedno z osiedli domów jednorodzinnych w powiecie biłgorajskim gdzie według zgłoszenia mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Policjanci z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego niezwłocznie pojechali  pod wskazany adres. Na miejscu zastali żonę 50-latka, zapłakana kobieta powiedziała policjantom, że jej mąż poszedł na strych budynku z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci niezwłocznie pobiegli we wskazane miejsce i zauważyli wiszącego mężczyznę. Unieśli nieprzytomnego już 50-latka a następnie odcięli zaciśniętą na jego szyi pętlę. Mężczyzna był nieprzytomny, policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali załogę karetki pogotowia.

    50-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został przewieziony do szpitala a następnie umieszczony na oddziale dla osób nietrzeźwych w Zamościu.

    Każdy z nas ma w życiu gorsze i lepsze chwile. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią prosić. Nie podejmujmy decyzji, których skutki mogą być tragiczne dla nas lub naszych bliskich. Policjanci przypominają, że istnieje szereg instytucji, które niosą pomoc osobom potrzebującym.

www.lubelska.policja.gov.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe