Sienkiewicz ciągle na czasie

  • 23.05.2016, 12:16
  • red.
sienkiewicz_ciagle_na_czasie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W tym roku z racji setnej rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza obchodzimy Rok Sienkiewiczowski. Z tej okazji organizowanych jest wiele imprez poświęconych pisarzowi. Jedna z nich odbyła się 19 maja w Biurze Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska.

Sto lat po śmierci wielkiego pisarza Galeria Zamojska zaprosiła na otwarcie wystawy ilustracji poświęconych osobie i twórczości Henryka Sienkiewicza. Ilustracje powstały po plenerze zorganizowanym w 1995 roku i stanowią część zbiorów Galerii Zamojskiej. Na wernisażu można był zobaczyć prace między innymi Krystyny Michałowskiej, Janusza Stannego i Franciszka Maśluszczaka. Podczas spotkania znani zamościanie odczytali fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza. Rok Sienkiewiczowski został w naszym kraju zainaugurowany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego 5 kwietnia bieżącego roku na uroczystości w pałacyku pisarza w Oblęgorku. Rok 2016 to również 170-lecie urodzin polskiego noblisty. Z okazji tych ważnych rocznic podczas ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, które tradycyjnie odbywa się we wrześniu, będzie czytane „Quo vadis”. W Zamościu Narodowe Czytanie, do którego każdy może się zgłosić, organizowane jest przez Książnicę Zamojską.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe