[VIDEO] Międzynarodowa wymiana młodzieży w Smart School Zamość

  • 20.08.2018, 14:44
  • zamojska.pl
smartschool_projekt.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zamojskie stowarzyszenie HEureka Generator przygotowuje kolejną grupę młodzieży do spotkania z rówieśnikami z innych krajów europejskich. Tym razem są to młodzi ludzie w wieku 13-14 lat ze szkoły 'Smart School', która jest partnerem lokalnym HEureki.

Projekt zatytułowany 'Say No' odbędzie się w miejscowości Vrchlabi w Czechach i poświęcony jest tematowi uzależnień wśród młodzieży. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jakie zagrożenia niesie ze sobą m.in. alkohol, papierosy, ale też nadmierne poświęcanie czasu grom komputerowym czy portalom społecznościowym.

Jest to już kolejna szansa spotkania zamojskiej młodzieży z rówieśnikami z innych krajów europejskich. Stowarzyszenie HEureka Generator, którego misją jest generowanie jak największej ilości szans rozwoju młodym ludziom w naszym regionie, w przeciągu ostatniego roku zorganizowało udział w międzynarodowych wymianach młodzieży za granicą już ponad 100 młodym mieszkańcom naszego regionu. Wymiany odbywały się na Węgrzech, w Rumunii, Czechach, na Litwie, Łotwie, we Włoszech i na Cyprze.

Udział w wymianie nie jest jednorazową przygodą. Po powrocie do Polski młodzież pod okiem doświacconych koordynatorów Stowarzyszenia HEureka Generator uczy się jak przygotować własną międzynarodową wymianę młodzieży i zaprosić nowych europejskich przyjaciół do Zamościa. W tej chwili HEureka realizuje trzy projekty międzynarodowe bazujące na pomysłach i potrzebach naszej młodzieży. Dwa z nich realizowane są w ramach europejskiego programu Erasmus+, a jeden w ramach Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

zamojska.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe