„Ikebana rymowana” - Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem

  • 5.09.2018, 13:43
  • Marek Madej
„Ikebana rymowana” - Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem
Klub Muzyczno-Poetycki „Corner Pub” zaprasza na promocję najnowszej książki Mariana Kaczmarczyka. „Ikebana rymowana” to wybór znakomitych fraszek zamojskiego fraszkopisarza, aforysty, autora humoresek, prozy poetyckiej i wierszy dla dzieci i dla dorosłych.

Spotkanie autorskie z Marianem Kaczmarczykiem, który swoimi fraszkami „kusi nas do uśmiechu”, odbędzie 14 września 2018 r. (piątek) o godz. 18.00 w sali klubowej przy ul. Żeromskiego 6 w Zamościu.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Fraszki z tomiku „Ikebana rymowana” czytać będzie Piotr Johaniuk, aktor, pedagog teatralny. Oprawa muzyczna – Radosław Górski – akordeon, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

***

Marian Karczmarczyk pisze od sześćdziesięciu lat. Debiutował na łamach prasy warszawskiej w 1957 r. Mieszka i tworzy w Zamościu. Ma na koncie 18 tomików indywidualnych. Jego teksty zaprezentowano w 35 antologiach. Publikował na łamach 28 czasopism.

Był nagradzany w wielu konkursach literackich w regionie i kraju, m.in.: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim w Łomży, pięć nagród i wyróżnień w konkursach na Poetycki Utwór Religijny w Kurii Biskupiej w Lublinie, Grand Prix w Turnieju Satyrycznym w WDK Zamość, cztery nagrody w konkursach im. E. Szelburg-Zarembiny w Chełmie. Uhonorowany nagrodą im. Oskara Kolberga i nagrodą Wojewody Zamojskiego. I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stanisława Jerzego Leca. W 2011 r. otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Zamość, a w 2012 r. Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał mu Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego. Decyzją Kapituły Wawrzynu Literackiego w Warszawie w 2012 r. otrzymał Brązowy Wawrzyn Literacki za całokształt twórczości. Odznaczony Srebrnym i dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi.

Zapraszamy!

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe