Skrzynka z amunicją odnaleziona w ogrodzie

  • 18.10.2018, 16:24
  • Marek Madej
Skrzynka z amunicją odnaleziona w ogrodzie
Metalową skrzynkę z pociskami do broni maszynowej odnalazła wczoraj w swoim ogrodzie mieszkanka jednej z miejscowości. Powiadomieni policjanci do czasu przybycia patrolu saperskiego zabezpieczyli nietypowe znalezisko.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informacje, że na posesji w miejscowości Łabuńki Pierwsze podczas wykonywania prac w ogrodzie została wykopana metalowa skrzynka. W jej wnętrzu znajdowały się pociski do broni maszynowej w ilości około 100 sztuk. Pochodzą one prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. O metalowy przedmiot zahaczył operator koparki za pomocą, której na posesji zgłaszającej wykopywane były stare korzenie drzew.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli skrzynkę z amunicją i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisków.

Pamiętajmy, że odnalezionej w ziemi amunicji czy też niewybuchów nie wolno przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Ponieważ mogą one stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia. W przypadku ujawnienia nietypowego znaleziska należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

D.K-B

www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe