NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE

  • 30.10.2018, 09:12 (aktualizacja 30.10.2018 09:33)
  • Marek Madej
 NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY DZIĘKI OBYWATELSKIEJ POSTAWIE
54-latek z gm. Sitno poruszał się samochodem marki Audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. O „dziwnym” stylu jazdy kierowcy audi zamojska policja została poinformowana przez mężczyznę, który poczuł się współodpowiedzialnym za bezpieczeństwo na drodze. Postawa zgłaszającego zasługuje na uznanie. Natomiast zachowanie 54-latka stanowi przestępstwo, za które zgodnie z prawem sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2.

O bezpieczeństwo na drogach powiatu zamojskiego podczas codziennych służb dbają policjanci z ruchu drogowego, podczas minionego weekendu duży wpływ na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych uczestników mieli również sami kierujący. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał, bowiem kilka telefonów informujących o zagrożeniu, które stwarzali nietrzeźwi kierowcy bądź też osoby piesze.

Rekordzistą był 54-letni mieszkaniec gminy Sitno, który siedząc za kierownicą samochodu marki Audi w sobotni wieczór poruszał się po Zamościu mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. O swoich podejrzeniach powiadomił zamojską policję mężczyzna, który jechał za 54-latkiem informując mundurowych, gdzie aktualnie znajduje się nietrzeźwy kierowca. Amator jazdy "na podwójnym gazie" został zatrzymany na ul. Wyszyńskiego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Inne zgłoszenia dotyczyły osób pieszych stwarzających zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. W niedzielne popołudnie dyżurny został poinformowany o tym, że w Zawalowie przy drodze leży mężczyzna prawdopodobnie w stanie upojenia alkoholowego. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, kompletnie pijanego mężczyznę po konsultacji medycznej przekazali koledze, który zobowiązał się nim zaopiekować. Kilka godzin później dyżurny otrzymał informacje, że drogą krajową nr 17 w miejscowości Chomęciska Duże idzie mężczyzna, zatacza się, ubrany jest na ciemno i nie ma odblasków. To zgłoszenie również zostało potwierdzone. Po drodze krajowej szedł 35-latek, był pijany, a na jego odzieży nie było żadnego elementu odblaskowego. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Policjanci podwieźli mężczyznę w okolice miejsca zamieszkania, aby bezpiecznie mógł dotrzeć do domu.  

Postawa osób, które czując się współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drodze zgłaszają swoje podejrzenia i informują o zagrożeniach, zasługuje na szczególne uznanie. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla innych zarówno kierujących, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

D.K-B.                                                                                                                                                                                                                                                                                                        www.lubelska.policja.gov.pl             

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe