POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2018

  • 31.10.2018, 14:28
  • www.lubelska.policja.gov.pl
POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2018 www.lubelska.policja.gov.pl
Przed nami okres Wszystkich Świętych. Już od 31 października do 4 listopada prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod nazwą ZNICZ. Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy w tych dniach wybiorą się na groby swoich bliskich. W tym okresie zostaną także wprowadzone zmiany w ruchu w rejonie cmentarzy. Policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę.

Okres „Wszystkich Świętych” to czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na groby bliskich oddalone nawet o kilkaset kilometrów od miejsc zamieszkania.  Wiąże się to  jak zwykle ze zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, tworzące się korki na drogach, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Przy takich okolicznościach nie trudno o kolizję, czy wypadek. Dlatego też nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

Policyjna Akcja „Znicz” rozpoczyna się w środę - 31 października.  W tym okresie służbę będzie pełnić więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. Funkcjonariusze będą kierować ruchem, pomagać kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii, wskazywać miejsca parkingowe.

O bezpieczeństwie podczas obchodzonych wkrótce dni Wszystkich Świętych mówili podczas briefingu zorganizowanego pod Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie funkcjonariusze, a także zaproszeni goście. Szczególną uwagę zwrócono na noszenie odblasków, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do noszenia odblasków, które zwiększają widoczność pieszego na drodze zachęcały także zawodniczki MKS Lublin oraz pan Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, który jest ambasadorem akcji „Odblaski ratują życie - świeć przykładem”. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

W spotkaniu udział wziął również pan Tomasz Panfil Naczelnik Biura Edukacji Narodowej Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Dzięki inicjatywie IPN lubelscy policjanci otrzymali tysiąc sztuk odblasków nawiązujących do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Od niedawna policjanci z drogówki podczas działań prowadzonych na drogach rozdają je pieszym.

O zasadach bezpiecznej podróży mówił z kolei podinsp. Robert Koźlak Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Policjanci przypomnieli także o konieczności zabezpieczenia domów i mieszkań podczas wyjazdów na groby. Rodzinne wyprawy na nekropolie to bowiem dobra okazja dla mieszkaniowych włamywaczy, którzy czyhają na nasze mienie.  Wizyta na rodzinnych grobach i tłok na cmentarzach to też okazja dla kieszonkowców, dlatego mundurowi apelowali, by pilnować swoich torebek, czy kieszeni płaszczy.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe