PODPALACZ W RĘKACH POLICJI

  • 31.10.2018, 15:11
  • www.lubelska.policja.gov.pl
PODPALACZ W RĘKACH POLICJI www.lubelska.policja.gov.pl
Wczoraj zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 28-latka z Biłgoraja, który w ubiegłym tygodniu dokonał podpalenia samochodu osobowego m-ki Audi na jednym z osiedli mieszkaniowych. Mężczyzna był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał kary pozbawienia wolności.

W nocy z 25 na 26 października policjanci biłgorajskiej komendy zostali poinformowani o tym, że na jednej z ulic osiedla domów jednorodzinnych w Biłgoraju płonie samochód. Straż Pożarna ugasiła pożar. Jak ustalili policjanci samochód należał do 29-letniej mieszkanki Lubartowa. Mundurowi ustalili, że pojazd został podpalony. Podejrzewany o dokonanie tego czynu mężczyzna w poniedziałek został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Jak się okazuje jest to 28-letni mieszkanie Biłgoraja. Mężczyzna w przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał kary pozbawienia wolności. 28-latek ponownie stanie przed sądem.

Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 5 lat. Ponieważ 28-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy kara ta może być zwiększona o połowę.

Podobne zgłoszenie otrzymali policjanci 28 października br. Wynikało z niego, że na ul. Włosienkarskiej w Biłgoraju zapalił się samochód. Jak ustalili policjanci zapaleniu uległ samochód m-ki Volkswagen należący do 18-latka z Biłgoraja. Okazało się jednak, że oba zdarzenia nie są ze sobą powiązane i przyczyną pożaru volkswagena było zwarcie instalacji elektrycznej.

www.lubelska.policja.gov.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe