NIEODPOWIEDZIALNI RODZICE

  • 29.11.2018, 10:41 (aktualizacja 29.11.2018 10:48)
  • Marek Madej
 NIEODPOWIEDZIALNI RODZICE
Prawie promil alkoholu miała w organizmie matka, która opiekowała się swoim niespełna dwuletnim dzieckiem. W mieszkaniu był również pijany ojciec malucha, w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. O nieodpowiedzialnym zachowaniu rodziców policję zaalarmował kurator. Dzieckiem zaopiekowała się babcia.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony o przypuszczeniach kuratora sądowego, że jego podopieczna prawdopodobnie opiekuje się małym dzieckiem będąc w stanie nietrzeźwości.

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

Przypuszczenia kuratora potwierdziły się, kiedy mundurowi przyjechali pod wskazany adres w mieszkaniu była 32-letnia kobieta, niespełna dwuletnie dziecko oraz jego 41-letni ojciec. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że matka dziecka w organizmie miała prawie promil alkoholu, natomiast ojciec – ponad 3,5 promila. Malcem zaopiekowała się poproszona o pomoc w opiece babcia.   

Funkcjonariusze sprawdzą, czy rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili dziecko na utratę zdrowia lub życia. O ich postawie dowie się również Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe