BLISKO 100 ZARZUTÓW DLA NIEUCZCIWEGO POŻYCZKOBIORCY

  • 3.12.2018, 10:47 (aktualizacja 03.12.2018 10:59)
  • Marek Madej
BLISKO 100 ZARZUTÓW DLA NIEUCZCIWEGO POŻYCZKOBIORCY
Prawie 100 zarzutów usłyszał 22-latek z Zamościa. Mężczyzna wprowadził i usiłował wprowadzić w błąd 12 firm pożyczkowych. We wnioskach o udzielenie kredytu wskazywał nieprawdziwe dane dotyczące swojego zatrudnienia i wysokości uzyskiwanych dochodów. Za swoją nieuczciwą działalność odpowie przed sądem, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  przedstawili zarzuty 22-latkowi z Zamościa. Mężczyzna wprowadził w błąd przedstawicieli 12 firm pożyczkowych.  Za pośrednictwem strony internetowej poszczególnych firm wypełniał wnioski o udzielenie kredytu gotówkowego wskazując nieprawdziwe dane dotyczące zatrudnienia oraz osiąganych dochodów.  We wniosku wskazywał różne kwoty pożyczek od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Swoją nieuczciwą działalność rozpoczął dwa lata temu i kontynuował ją do bieżącego roku.  

Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU
Ubezpiecz auto i złap 10% zniżki na ubezpieczenie domu w PZU

W akcie oskarżenia 22-latkowi przedstawiono prawie 100 zarzutów. W kilku przypadkach firmy udzieliły nieuczciwemu kredytobiorcy pożyczki na łączną kwotę prawie 3 tys. zł. W pozostałych przypadkach 22-latek nie osiągnął zamierzonego celu, ponieważ jego wnioski z różnych względów były odrzucane.  W tych przypadkach odpowie więc za usiłowanie popełnia przestępstwa. 

22-latek znany był już zamojskiej policji. W  przeszłości odpowiadał bowiem za oszustwa dokonywane za pośrednictwem Internetu. Na portalach internetowych do sprzedaży wystawiał różne towary, osoby zainteresowane ofertą płaciły za produkt, który jednak nigdy do nich nie docierał.

Teraz 22-latek ponownie zasiądzie na ławie oskarżonych.  Za usiłowanie lub też doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzanie w błąd, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
D.K-B.

http://zamosc.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe