Ślubowanie klas mundurowych

  • 13.12.2018, 14:02 (aktualizacja 13.12.2018, 14:11)
  • Marek Madej
 Ślubowanie klas mundurowych
Kadra kierownicza chełmskiej komendy uczestniczyła w uroczystym apelu zorganizowanym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a trzecioklasiści otrzymali certyfikaty kadeta. Podczas uroczystości wręczone zostały też legitymacje nowym członkom Młodzieżowej Służby Ruchu.

Wczoraj w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W apelu uczestniczył Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie mł. insp. Piotr Sawa. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych mundurowych otrzymali legitymacje Młodzieżowej Służby Ruchu. Z kolei trzecioklasistom wręczone zostały certyfikaty kadeta.

Młodzieżowa Służba Ruchu już od czterech lat wspiera chełmskich policjantów w realizacji ustawowych zadań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W jej skład wchodzą uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Młodzież pod nadzorem policjantów pełni służbę głównie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Do ich zadań należy w szczególności chwilowe wyłączanie ruchu drogowego podczas realizacji zabezpieczeń wyścigów rowerowych i biegów ulicznych, a także innych wydarzeń związanych z obchodami świąt narodowych i kościelnych.

E.C.

http://www.lubelska.policja.gov.pl

Marek Madej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe