Zamość: Obchody 13 grudnia – 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

  • 14.12.2018, 13:58 (aktualizacja 14.12.2018, 15:33)
  • Marek Madej
13_grudnia_rocznica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, Oddział Zamość Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”, Miasto Zamość, Muzeum Zamojskie w Zamościu, Zamojski Dom Kultury, Liceum Plastyczne w Zamościu, Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, Stowarzyszenie Internowanych Zamojszczyzny, poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak wspólnie zorganizowali obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce pn. „Rekonstrukcja 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Zamościu”.

 

Rekonstrukcja wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku była żywą lekcją historii dla młodzieży. Celem obchodów jest pokazanie szczególnie młodemu pokoleniu tamtych wydarzeń i podkreślenie znaczenia NSZZ „Solidarność” w historii Polski i Zamojszczyzny.

O godzinie 15:00 na Rynku Solnym miała miejsce rekonstrukcja wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku, 

Marek Madej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe