Pożar na Sienkiewicza w Noc Sylwestrową

  • 01.01.2019, 17:29 (aktualizacja 03.01.2019, 11:20)
  • Marek Madej
pozar_w_sylwestra.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tuż po godz. 19, paliło się mieszkanie na I piętrze budynku przy ul. Sienkiewicza w Zamościu

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że dym i płomienie wydobywają się przez okno na 1 piętrze budynku  mieszkalnego wielorodzinnego – kamienicy. Dwie osoby samodzielnie opuściły zagrożone mieszkanie, poszkodowanych Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł do szpitala na obserwację. Strażacy podjęli działania gaśnicze jednocześnie przeprowadzono ewakuację 4 kolejnych osób, którym na miejscu udzielono pomocy. W sumie budynek mieszkalny opuściło 17 osób. Strażacy po przeprowadzonej ewakuacji zagrożonych osób i ugaszeniu pożaru przystąpili do przewietrzania zadymionych pomieszczeń.  
Spaleniu uległo wyposażenie jednego pomieszczenia mieszkalnego  w tym meble i częściowo elementy drewnianego stropu. Straty wstępnie oszacowano na kwotę 50 tys. zł.   
Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia mogło być zaprószenie ognia przez mieszkańców budynku. Policja ustala okoliczności i przyczyny powstania pożaru.
W działaniach trwających 2 godziny wzięło udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Zamościu oraz OSP Mokre.   

mł. Bryg. Andrzej Szozda 
oficer prasowy KM PSP w Zamościu

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
NieDlaPatologii
NieDlaPatologii 01.01.2019, 19:13
Niech miasto wpuszcza więcej takiej patologii do mieszkań to takie newsy będą coraz częściej. Non Stop libacje, lokatorzy spalonego mieszkania nie trzeźwieją, cały czas tak się biją i kto wie co jeszcze, ze aż na zewnątrz budynku słychać, a kamienica to aż sie cała trzęsie od tych bijatyk. Drodzy rządzący, dlaczego pozwalacie takim ludziom w ogóle żyć w społeczeństwie, a w dodatku jeszcze im wszystko finansować!!! Widzicie jacy są wdzięczni. Ale nie przecież każdy zasługuje na szanse, szkoda ze tylko Ci, którzy chleją, ćpają i niewiadomo co jeszcze robią

Pozostałe