BYŁY ZAKUPY CUDZĄ KARTĄ, TERAZ JEST DOTKLIWA KARA

  • 05.01.2019, 13:04 (aktualizacja 05.01.2019, 13:12)
  • Marek Madej
BYŁY ZAKUPY CUDZĄ KARTĄ, TERAZ JEST DOTKLIWA KARA
Na długi czas zapamięta kradzież cudzej karty 50-letnia mieszkanka Lublina i jej 22-letni syn. Robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych znaleźli pozostawioną w czytniku kartę i korzystając z okazji dokończyli zakupy na koszt jej właściciela.

Próbowali też posłużyć się nią tankując swój pojazd. I choć straty poniesione przez właściciela to kwota kilkudziesięciu złotych, to na komisariacie usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Obydwoje przyznali się do winy i wkrótce poniosą konsekwencje swoje postępowania.

Do tego zdarzenia doszło 17 grudnia ub.r.  50-letnia mieszkanka Lublina wraz z synem robiła zakupy w jednym z centrów handlowych w mieście. Będąc przy kasie kobieta zauważyła, że ktoś przez roztargnienie pozostawił w czytniku kartę. Zamiast zgłosić ten fakt pracownikom, czy na Policję, zabrała kartę. Następnie razem z synem przy pomocy przywłaszczonej kary dwukrotnie dokonali tam zakupów na koszt jej właściciela.

Ponieważ udały im się zakupy cudzą kartą, postawili ponownie z niej skorzystać, tym razem tankując pojazd na pobliskiej stacji. Jednak „przeholowali” z ilością wlanego paliwa, bo karta odmówiła dalszego posłuszeństwa.

Po przyjętym zawiadomieniu na Policję złożonym przez pokrzywdzonego właściciela karty policjanci z VII komisariatu wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Jakież dużo było zdziwienie 50-latki, kiedy po pewnym czasie do drzwi jej mieszkania zapukali policjanci z VII komisariatu. Zarówno kobieta, jak i jej syn nie zdawali sobie sprawy z tego, że użycie „znalezionej” karty bankomatowej to poważne przestępstwo. 50-latka myślała, że zostanie jedynie ukarana mandatem i będzie „po sprawie”. Jak się okazało, konsekwencje jakie poniosą obydwoje będą dużo poważniejsze.

Na Komisariacie VII Policji w Lublinie obydwoje usłyszeli wczoraj zarzuty kradzieży.  Policjanci przedstawili im także zarzut kradzieży z włamaniem, gdyż sprawcy chcieli pokonać zabezpieczenia karty.

50-latka i jej syn przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze, która została wymierzona w kwocie po 1,5 tys. zł.

AK

 http://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/86991,Lublin-Byly-zakupy-cudza-karta-teraz-jest-dotkliwa-kara.html

Marek Madej
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe